UNICEF.CZ

Internetová poradna

Otázky a odpovědi

4.2.2018 | Problémy ve škole
Dobrý den. Kvůli mnoha vážným problémům doma jsem dospěla k závěru, že by bylo nejlepší se odstěhovat. Mám kam, mám peníze na účtu a vzhledem k tomu, že mám v daném městě přátele na bytě a mají volné místo, mohla bych bydlet s nimi. Jsem ale ve čtvrtém ročníku na střední škole a případné nové místo bydliště mi nedovoluje dojíždět, tudíž bude třeba změnit školu. je mi ale jasné, že to nemusí vyjít. Ráda bych věděla, zda-li ředitel školy, kam hodlám přestoupit, musí informovat školu současnou o tom, že chci přestoupit. V zákoníku je uvedeno, že musí starou školu informovat o tom, že mě přijal ke studiu, nicméně se nehovoří o tom, zda musí informovat i o průběhu přijímacího řízení, případného neúspěchu apod. Ráda bych to věděla, jelikož moji rodiče jakožto živitelé zatím stále mají právo dostávat informace o mém studiu a aktivitách kolem školy a kdyby zjistili, že hodlám předstoupit a odstěhovat se, nedopadlo by to dobře. prosím, odpovězte
Dobrý den, pokud budete přestupovat na novou školu v rámci školního roku nebudete s největší pravděpodobností dělat přijímací zkoušky. Je nutné se dohodnout s novým ředitelem školy, zda Vás přijmou a pak řešit odchod. Takže až budete vědět, že Vás přijmou, tak pak budete sdělovat staré škole, že chcete odejít. Pokud Vám není 18 let. vše budou chtít řešit ředitelé s rodiči. Mnoho úspěchů.
19.1.2018 | Problémy ve škole
Dobrý den,je mi 12 let a už teď prožívám takové menší deprese se kterými si nevím rady.Tenhle rok jsem přestoupila na novou školu kde se zdálo všechno úplně fajn..ale po měsíci co jsem v této škole byla začali problémy s kamarádkami.Naše třída se zkládá z 21 kluků a 9 holek..takže jsem si našla kamarádky spíše holky..nejvíce jsem se bavila jen s jednou (L) se kterou jsem poté byla hodně dlouho nejlepší kamarádka ale celé to vždycky narušila jedna její bývalá nejlepší kamarádka (S),bylo to jen kvůli tomu že žárlila a nevydržela to jenže (L) mě podkopla a začala mě pomlouvat a bavit se se (S).Po asi 3 měsících (L) podkopla (S) a začala se bavit zase se mnou..a takhle se to stále opakovalo. Teď momentálně je to tak že mě zase podrazila a baví se jen se (S).Teď 2 dny jsem nebyla ve škole a oni mě kvůli tomu hned pomlouvají.A hlavně v naší třídě jsou 2 holky které mě vyloženě nesnášejí..:(A teda L,S a ještě ty dvě holky asi společně s jednou neustále co jsem nebyla ve škole pomlouvají a vysmívají se mi..a nevím co s tím mám dělat protože mě tam podle mě už nikdo nemá rád a jsem kvůli tomu pořád smutná..:(
Dobrý den, vnímám, že tě trápí jak se kamarádky chovají a že je těžké když nevíš co si o tobě říkají. Z tvého psaní je cítit, jak jsi nešťastná i naštvaná zároveň. Také je vidět, že si umíš říct o pomoc, tak neváhej a svěř se rodičům nebo někomu z blízkého okolí, komu věříš (babička, děda, teta apod.) Také je možné využít pomoc školní psycholožky, pokud ji na škole máte. Přeji ti, ať se máš moc hezky a vztahy se rychle upraví.
7.6.2017 | Problémy ve škole
Dobrý den, dcera je ve 4 třídě ZŠ , hodně marodí a hlavně jí nejde matematika , vychází jí 4,45 to znamená že propadne, může si udělat reparát nechi aby propadla, děkuji
Dobrý den, o opravné zkoušce budete určitě informováni třídním učitelem. Spojte se s ním a domlouvejte se na konkrétních podmínkách se školou. Mohou Vám také nabídnout formu doučování. Přeji Vám ať to dobře dopadne.
2.2.2017 | Problémy ve škole
Ahoj. Potřebovala bych poradit. Chtěla bych přestoupit na jinou školu. jak kvůli tomu že na té dosavadní je "nuda" tak kvůli šikaně. Mamce jsem to zatím neřekla. Máme ve třídě dvě holky. Jedna se mnou donedávna kamarádila. Na lyžáku se to ale pokazilo. Vůbec mě nezdraví. Nevím proč. No prostě na lyžáku jsme byli celá třída a mě se tam líbil jeden kluk. Já jemu taky ale nic jsme si neřekli. Až nás jedna kamarádka dala na lyžáku dohromady. Bohužel to zjistili ty dvě holky co mě šikanují. A začali do mě jak se říká "rýt". Prostě vždy když jsem přišla do jejich pokoje začali o něm mluvit jaký je úžasný a dokonalý atd. To mě docela našvalo ale nic jsem nedělala. Po lyžáku mi bohužel napsal že bude lepší když zůstaneme jenom kamarádi. Vtu chvíli jsem nevěděla co říct tak jsem jenom napsala ano. Nevěděla jsem co jsem udělala špatně nebo co jsem pokazila. Ale potom jsem nad tím začala přemýšlet a napadlo mě co když mu někdo něco řekl. Ale jak ho znám tak on by se nenechal řídit cizíma kecama. Ale teď mě ty holky tím co se stalo s tím klukem začali šikanovat. Vždycky když jedeme autobusem nebo jsme ve třídě tak ony si s nim začnou povídat jak největší kamarádi, začnou se tam s ním fotit a říkat jak je úžasnej atd. No prostě je to na mě moc. Všude s ním přidávají fotky ve škole dělají jak kdyby jim patřil. Já už na to psychicky nemám. Mám tam sice kamarády ale už to není takové. Všichni něco vědí něco o mě říkají, všude mě pomlouvají a roznášejí hnusné drby. Prostě už takhle dál nemůžu. Je toho na mě až moc. Asi se vám to bude zdát divné že kvůli takovéhle maličkosti se z toho hned skládám a chci utéct ale já už prostě nemůžu. Už to takhle trvá dýl. A stalo se to i v minulosti. Prosím o radu jakoukoli radu. Moc vám děkuji.
Ahoj. Z Tvého dotazu je cítit, že tě opravdu tato situace velmi trápí. S pocitem, že ti kamarádky škodí musíš být každý den. Můžeš se stále takto trápit a sledovat co zase proti tobě vymyslí nebo se můžeš rozhodnout, že už to stačí a soustředíš se na jiné skutečnosti, které se kolem tebe dějí. Začni si více všímat těch, kteří tě podporují, jsou k tobě milí. Soustřeď se na své úspěchy nebo i jen malé radosti, které tě za den potkají. Uvidíš, že na to tvoje osobnost zareaguje tím, že bude silnější a odolnější ustát i případné narážky a útoky ostatních. Přeji, ať se ti v životě daří.
25.1.2017 | Problémy ve škole
Dobrý den, jsem na střední škole v prním ročníku a kvůli mé hlouposti jsem školu vynechala na 2 dny , jelikož jsem se začla bavit se špatnýma lidma mám z toho ředitelskou dutku.Chtěla bych se tedy zeptat jestli se tato dutka počíta na vysoké školy.
Dobrý den, ne nepočítá. Přeji vše dobré
17.1.2017 | Problémy ve škole
Dobrý den,měla bych dotaz. V 8. třídě jsem propadla na konci roku skrze osobní zdravotní problémy a taky se přiznávám,byla jsem líná se učit. osmou třídu jsem uspěšně opakovala a v pohodě prošla.Slíbila jsem si,že v 9. třídě si vše opravím a budu se učit jak jen to jde.Jenže co se nestane...Doma nám od června začali obrovskě rodinné problémy a já upadám do častých velkých depresí ještě více než dříve a nejsem schopná se soustředit na učivo. Celé první pololetí z deváté třídy jsem totálně projela..Na vysvědčení mi vychází čtyři 5 a já se bojím co bude doma...Máma se o mě nestará,ale když udělám cokoliv špatně,tak je fest vytočená a hodně zlá. Chci se zeptat co pro mě znamenají ty 5. Budu muset opakovat 9. třídu?? A když jsem v 8. třídě prošla uspešně povinnou školní docházkou,můžu školu ukončit v pololetí 9. třídy a nahlásit se na učňák?? Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud máš splněno 9 let základní školní docházky, můžeš ukončit základní školu. Řešení Tvé situace bych však zaměřila na posílení Tvé osobnosti a využila čas na, který nyní máš tím, že jsi na základní škole. Požádej někoho blízkého, aby ti pomohl vyhledat psychologa, který ti pomůže s tím, jak se vypořádat se soustředěním, přípravou a dokonči devátou třídu. Pak budeš mít možnost nastoupit na střední školu, kde budeš potřebovat více sil na zvládnutí přechodu, učiva, nových spolužáku atd. Nejdříve ošetři sebe a pak přemýšlej o realizaci ukončení základní školy a nastoupení do další. Přeji vše dobré.
14.9.2016 | Problémy ve škole
Dobrý den jsem v osmé třídě a minulý rok jsem se pohádala s pár lidma. Tento rok je to lepší už se s těmito lidmi nebavím, ale když mě na začátku roku přizvali do party holky které znám od školky a teď mám pocit že už mě tam zase nechtějí. Když zakládajífotbalový tým a potřebují llidí a ptají se všech že školy tak mě se nezeptají. Musím se ozvat sama a až pak mě po několika ozváních přijmou. A ještě jedna moje kamarádka která bydlí nademnou v bytovce se mi nějak oddaluje. Napíšeme ať jdu ven jenom pokud jsem poslední možnost. Jiné kamarády na škole nemám a tyhle nechci ztratit protože je mám ráda. Už nevím ani komu se mam sverovat. Máma to je samozřejmost ale s tím co je pro puberťačky bych se ráda svěřila své kamarádce ale co když to někomu řekne a nebo se prostě se mnou přestane bavit. Řekla jsem ji že se mi líbí jeden kluk z deváté tridy, řekla jsem ji to proto že jse mě pořád vyptávala a když jsem ji řekla že kdyz jsem to vždycky někomu řekla tak to nevyšlo a bojím se že se to bude opakovat do smrti. Co mám dělat bojím se to říct i mamce aby se netrapila . pomozte děkuji za odpověď.
Dobrý den, děkuji za důvěru, kterou jsi mi svěřila napsáním dotazu. Píšeš, že jsi se vloni pohádala s pár lidma a možná jsi očekávala, jak to bude s nimi po prázdninách. Píšeš, že je to dobré, protože se nebavíte, ale přesto tě to asi mrzí. Vnímám jak hodně toužíš patřit do party kamarádek a zároveň se bojíš, že tě odmítnou. Jsi velmi vnímavá a citlivá na jakékoliv signály, které tě přesvědčí o tom, že tě určitě odmítnou, nezavolají, nevezmou, když se svěříš, tak tě podrazí. Na tato tvoje "mylná" přesvědčení pak automaticky nějak reaguješ aniž by byla skutečná a tím se ti vlastně můžou splnit. Příklad: to, že si myslíš, že by tě kamarádka nezavolala ven jako první, ale že tě zavolá až nemá s kým jít - je tvoje přesvědčení, které pak způsobí, že se chováš jako by to byla opravdu pravda - vyptáváš se, jsi nazlobená, otrávená a odezva kamarádky je pak taková, že tě příště opravdu zavolá až jako poslední možnost i když před tím to tak nebylo. To, že se tě nezeptaly, když zakládaly fotbalový tým, tě muselo hodně zabolet a vnímám jako bezvadnou tvoji reakci, že jsi se k nim přesto přidala. Co už je pro tebe k zamyšlení je skutečnost, že se neraduješ z toho, že tě přijaly, ale trápíš se tím, že tě nezavolaly samy. Když se ti podaří osvobodit se z tak velké potřeby přijetí od kamarádek a začneš věřit sama sobě, že jsi moc dobrá a hodnotná holka, tak přijetí budou přicházet sama. Můžeš si zajít na radu k psychologovi a on nebo ona ti mohou pomoc to vše zvládnout. Přeji ti vše dobré.
13.9.2016 | Problémy ve škole
Možnost opravy reparátu. Dobrý den, dcera neuspěla na konci 3 r. střední školy v reparátu z anglického jazyka. Musí opakovat 3 ročník. Je nějaká možnost žádost o opravu,pžřezkoumání reparátu. V červenci podstoupila operaci slepého střeva s následnými kompikacemi. Při reparátu to neřekla a pak už na to nechtěli brát zřetel.
Dobrý den, s Vaším problémem je možné se obrátit na vedení školy, předložit důkazy, které bránily Vaší dceři se dostatečně připravit na reparát a požádat je pomoc v řešení. Vymáhat další opravu reparátu bohužel nejde. Jistě není příjemné pro Vaši dceru, že musela odejít z kolektivu svých vrstevníku do nové skupiny mladších lidí. Určitě pro ni není jednoduché i povědomí, že nezvládla jeden předmět, přestože k tomu měla důvody. To vše musí zanechávat v dceři nepříjemné pocity. Pokud by se hodně trápila a mělo by to vliv na docházku do školy, nabídněte odbornou pomoc a cestu z nepříjemného prožívaní přes rozhovor s psychologem. Není ostuda jít požádat o pomoc v tak nelehké situaci. Přeji Vám ať vše dobře zvládnete.
5.9.2016 | Problémy ve škole
Dobry den...Propadla jsem na stredni skole v prvním rocniku a nesu to dost tezce..Je to trapne ale brecim kvůli tomu kazdy den,nezvladam to psychicky ze jsem v 1. Rocniku a moji kamaradi uz ve 2...Myslite ze to mam ustat a zmeni se to,nebo mam prejit na jinou skolu a jiny obor ? Dekuji za odpoved
Dobrý den, píšete mi o zklamání, které nyní prožíváte a vztahujete na sebe, že jste zklamala, udělala chybu. Chybí Vám kamarádi a stydíte se. Můžete požádat o pomoc psychologa ve Vašem městě a nechat si pomoc zpracovat tuto událost a tím mít možnost zvednout hlavu, postavit se znovu na obě pevné nohy a vytěžit z toho prožitek do budoucnosti, kdyby se Vám obdobná situace ještě někdy opakovala. Můžete také odejít na jinou školu a začít budovat nové kamarádské vztahy. Přeji vše dobré.
29.8.2016 | Problémy ve škole
Dobrý den, Mám velké problémy se školou. Po ukončení základní školy jsem šla na Evangelickou akademii obor sociální činnost, musela jsem přestoupit na jinou školu protože jsem nezvládla reparát. Přestoupila jsem,ale zustala jsem v oboru. Bohuzel se mi opet nepodarilo dokončit první ročník a tak jsem opět opakovala a v druhém pololetí sem musela podstoupit léčbu anorexie, ale vedení školy to bylo jedno a poslali mě na opravné zkoušky, které jsem nezvládla. Bude mi 19let a jsem z toho zoufalá a už nevím jak dál ! Pŕedem děkuji za odpověď
Dobrý den, děkuji Vám za projevenou důvěru. Z Vašeho dotazu vnímám zklamání z jednání vedení školy až pocitu nespravedlnosti. Ráda byste vystudovala sociální práci a nyní již vnímáte, že Vám utíká čas. Rozumím tedy Vašemu pocitu zoufalství. Můžete požádat o podporu ve Vaší situaci terapeuta, který Vám pomůže nahlídnout na situaci z více pohledů a najít tak cestu vedoucí dál. Můžete zajít za vedením školy a požádat o schůzku k projednání Vašich možností studia. Můžete požádat o pomoc na Odboru sociálních věcí - kurátora pro dospělé a nalézt možná řešení. Přeji Vám odvahu k oslovení svého okolí o pomoc.
Strana: 123456789101112

Kategorie dotazů:

(k dnešnímu dnu celkem 424 dotazů v 5 kategoriích)

Nový dotaz:

Kategorie:
E-mail:
Text dotazu:
Odeslat